!یادم نیست از اول انقلاب در مشهد کنسرت برگزار شده باشد

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس دهم و عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای نظارت بر صدا و سیما در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: با اشاره به بحث‌های مطرح شده درباره موضوع لغو چندین کنسرت‌ و اولویت‌های امروز کشور گفت: موضوع کنسرت‌های مشهد مسئله‌ای قدیمی است، خودم اهل مشهد هستم، یادم نیست از اول انقلاب در مشهد کنسرت برگزار شده باشد به عنوان کسی که تحصیلات خود را هم در این شهر گذارندم به خاطر ندارم در مشهد کنسرت پاپ یا کنسرت دیگری برگزار شده باشد.
وی افزود: امروزه شاهد برگزاری موسیقی اصیل و حتی کنسرت‌های پاپ در شهرها هستیم، زمانی که بنده مدیرکل ارشاد تهران بودم حدود 40 خواننده پاپ مجوز برگزاری کنسرت داشتند. خیلی از کسانی که آن زمان مجوز خوانندگی پاپ در تهران را از ما اخذ کردند در حال حاضر به علت سیاست‌گذاری‌های غلط حوزه موسیقی نمی‌توانند اجرای پاپ داشته باشند، به هر کسی مجوز خوانندگی دادند، بسیاری از خواننده‌های اصیل درآمد ندارند و کنسرتهای‌شان با اقبال روبرو نیست، حتی خیلی از کنسرت‌ها فروش بلیط ندارند.
قاضی‌زاده هاشمی افزود: اینکه بخواهیم حوزه موسیقی را به عنوان یک جنبش نرم‌افزاری سیاسی کنیم و بعد بگوییم به دنبال راه‌اندازی جنبش موسیقی در کشور هستیم، یعنی استفاده ابزاری و سیاسی از هنر داشته باشیم درست نیست. هنرمندان هم به این امر راضی نیستند. خوانندگان و موسیقی‌دان‌ها هم از استفاده ابزاری که در حال حاضر صورت می‌گیرد، ناراضی هستند و نمی‌خواهند ابزار سیاسی فلان حزب و گروه شوند.

*مردم از نمایندگان مجلس تقاضای اشتغال دارند نه برگزاری کنسرت

وی گفت: اگر بخواهیم با بحث‌های حاشیه‌ای مثل کنسرت‌، فایل صوتی و موضوعات دیگر ذهن جامعه را از حوزه مسائل اقتصادی و اشتغال دور کنیم، درست نیست.
این نماینده مجلس با اشاره به مهمترین دغدغه‌های امروز کشور گفت: الان مهمترین دغدغه‌ای که جامعه و جوانان دارند، اشتغال است. در طول سه ماه نمایندگی خود در مجلس حدود 8 هزار و نهصد نامه به دست من رسیده که در آنها بالغ بر 6 هزار و پانصد تقاضای کار مطرح شده، البته ما تمام تلاش خود را پای این گذاشتیم که کارخانه‌های فعلی تعطیل نشوند و به جمعیت بیکار اضافه نشود، لذا در چنین شرایطی مردم از ما انتظار برگزاری کنسرت پاپ ندارند، نه اینکه ما مخالف موسیقی باشیم. ما با اصل بحث موسیقی مخالفتی نداریم، اما نیاز امروز جامعه از ما اشتغال است و جالب است در برنامه ششم توسعه که دولت ارائه داده حتی یک ماده درباره تسهیل امر اشتغال وجود ندارد.
قدس آنلاین

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *